Přirozená strava


Proč přirozená strava? Dovedla nás k ní naše první mopsinka Ema. Měla velké problémy se zažíváním a kožní problémy...a my měnili granule na lepší a ještě lepší až na ty úplně nejlepší. A rozmazlovali ji pamlsky světových značek a protože to byla chudinka, dostávala tu kousek párečku pro zlepšení nálady a tu kousek sýra, protože byla smutná... a ke zdravotním problémům se přidal problém s nadváhou. Ten jsme řešili, jak jinak, granulemi pro psy s nadváhou a light pamlsky. Začarovaný kruh.

Pak nás napadlo, spíše z důvodu zhubnutí Emy, dávat jí místo jedné porce granulí, krátce ovařené kuřecí, krůtí maso. Maso chutnalo ale mělo za následek, že se nám Emička na večerní porci sestávající z granulí vybodla!! Co teď? Bylo nám jasné, že bez vitamínů, minerálů, stopových prvků...obsažených v granulích nemůže přežít... přežila.

Začátky byli komplikované, ale spíš z důvodu, že jsme chtěli mít vše dokonalé. Vše jsme vážili, měřili.. zkrátka jsme jeli podle tabulek. Neměli jsme spolehlivého prodejce kvalitního masa pro psy. Dnes už víme, že pokud dostanou naši psi párkrát v týdnu kosti a potřebné doplňky, budou spokojení. Už nejsme tak vyděšení, že pokud něco nedáme nebo zrovna nemáme, ohrozíme našeho psa na životě. 

Baví nás ta rozmanitost a barevnost misek...hovězí, krůtí, kachní, králičí ..maso a kosti, vaječný žloutek, červená řepa, jablko, salátovka, ostropestřec, petržel,sardinka, lněné semínko, losos, bylinky,šípek, med... a nejvíc nás baví a těší zdravá smečka, která se vrhá k miskám s velkou chutí a radostí!!